Hradečtí policisté zajistili půl kila marihuany, mladíci si jí schovali pod schody

08.11.2018
Hlídka pohotovostního a eskortního oddělení v úterý krátce před půlnocí zkontrolovala dva 22leté muže, kteří seděli na schodech u hradeckého hotelu Černigov. Na místě byla cítit marihuana a jeden z mladíků se doznal, že jednoho jointa vykouřil před příjezdem hlídky. Zda u sebe mají další návykové látky, oba popřeli. Vzápětí si však policisté všimli tašky ukryté pod schody, z které koukalo něco zeleného. Po rozevření v ní našli 0,5 kg zelené rostlinné sušiny, uzavíratelné plastové sáčky a digitální váhu. Nejprve se mladíci k tašce neměli, ale po chvíli se jeden z nich přiznal, že je jeho, že marihuanu, kterou má pro vlastní potřebu, dostal místo splátky dluhu od svého známého.

Policisté z obvodního oddělení, kde oba mladí muži podali vysvětlení, sušinu zabavili, předali ji ke znaleckému zkoumání a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu přechovávání omamných a psychotropních látek.

Pokud znalci zjistí, že se opravdu jedná o konopí obsahující THC, bude mladík obviněn a bude mu hrozit až jeden rok odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Hradecka