Hradečtí policisté varují před fiktivními zahraničními vojáky. O peníze přišla další žena

13.12.2018
Ilustrační foto
V úterý v odpoledních hodinách přišla na obvodní oddělení 2 Hradec Králové žena, která oznámila, že se asi stala obětí podvodníka. Vypověděla, že se na sociálních sítích seznámila s mužem, který vystupoval jako voják speciálních pozemních sil americké armády. Muž ženě namluvil, že se potřebuje dostat ze základny v Damašku za svojí dcerou, které tragicky zemřela matka. Za povolení zvláštní dovolené byl stanoven poplatek 1.500 USD. Sedmatřicetiletá žena peníze obratem bankovním převodem zaplatila. Tyto peníze byly však pouze první částí platby. Za zaplacení letenky po ženě žádal další 3000 USD. Jelikož tolik neměla, chtěla zaslat jen 2000 USD. Naštěstí tuto platbu jako podezřelou banka zablokovala a peníze z účtu nepovolila odeslat. Žena za svoji neopatrnost díky bance nepřišla o další desetitisíce.

Policisté z oddělení obecné kriminality případ řeší jako podvod. Pokud se podaří pachatele dopadnout, bude mu hrozit až dva roky vězení.

Policisté varují:  Při komunikaci na sociálních sítích s neznámými lidmi buďte obezřetní a v případě žádosti o peníze, ať se jedná o jakoukoliv částku, nic neposílejte.

Aktuálně z Hradecka